Co nam daje oczyszczenie wątroby

Co nam daje oczyszczenie wątroby

hydroponic-1245639

Przede wszystkim uwalnia wątrobę od złogów cholesterolowych, które w najlepszym razie utrudniają, a w skrajnym uniemożliwiają jej prawidłowe funkcjonowanie. Likwiduje bóle głowy, niestrawność, poprawia wzrok, odchudza ludzi z nadwagą, Zanieczyszczona wątroba powoduje kłopoty z nerkami, a także stawami, gdyż ten filtr zdrowia, jak się często określa wątrobę, nie dając sobie rady z oczyszczaniem krwi z toksyn, kieruje je do pustych miejsc w organizmie – czyli do stawów biodrowych i kolanowych. To dlatego po oczyszczaniu m.in. znikają bóle lędźwiowe.

W dwa dni po oczyszczaniu każdy nasz kuracjusz zauważa, że ten zabieg nie tylko wydatnie poprawia samopoczucie (wątroba przechowuje wszystkie nasze gniewy, złości, nienawiści i wszelkie szkodliwe emocje, dlatego bywa nazywana „gniewnym narządem”), ale także wygląd. Osobiście uważam, że oczyszczanie wątroby to najlepsza ze znanych mi terapii odmładzających.

Warto też wiedzieć że:

Wątroba to nasz najważniejszy organ trawienny. Od jej sprawności zależy nasza odporność, zdrowe i sprawne stawy, dobry wzrok (kiedy zaczyna słabnąć trzeba najpierw pomyśleć o wątrobie, a dopiero potem o wizycie u okulisty), piękne włosy i silne, niełamliwe paznokcie. Sprawna wątroba zapewnia też nam zdrowy, głęboki sen i pogodę ducha.

A jak poznajemy, że szwankuje?

liver-148108Przede wszystkim nie przy pomocy badań laboratoryjnych, gdyż ten narząd cierpi w milczeniu. Złe wyniki pojawiają się dopiero wtedy, gdy jest już w 60-70 procentach uszkodzona (marska), a wtedy może być za późno… Na szczęście, wysyła nam wcześniej charakterystyczne sygnały swojego bez bólowego cierpienia. Oto one: nadwaga, wzdęcia, zaparcia lub biegunki, stale obłożony białym lub zielonym nalotem, powiększony język (charakterystyczne odbicia zębów na jego brzegach). Kolejne objawy to wzmożony apetyt na słodycze, zła tolerancja alkoholu, kłopoty z ciśnieniem krwi i pęcherzykiem żółciowym, brązowe plamy na skórze rąk i twarzy, nawracające przeziębienia. Ponadto chroniczne uczucie przemęczenia, napady gorąca, skłonność do irytacji. Mówi się czasem, że „wątrobiarza” poznajemy po charakterze…

Nina Grella

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *