Szamańska Środa 18.01.2017

Podczas Środy Szamańskiej 18 styckorana 18.01znia Magdalena Szytuła z firmy KORANA
opowiedziała o zaletach produktów kosmetycznych wytworzonych z użyciem surowców prosto z ula. Uczestnicy spotkana pytali jak domowym sposobem zrobić krem, pomadkę ochronną i maść. Na zakończenie rozlosowano trzy komplety kosmetyków KORANY.

Te doskonałe produkty będzie można kupić w Katowicach podczas najbliższych Targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury” już od 31 marca do 2 lutego. Wkrótce więcej szczegółów.

Oczyszczanie wątroby i regeneracja organizmu

Nie wszyscy wiedzą, że już od kilku lat wzbogaciliśmy naszą tradycyjną terapię oczyszczania wątroby także bardzo skuteczną terapią oczyszczania całego organizmu. Prowadzi ją pani Ilona Kubacka, osoba posiadająca niezwykły dar nieba, który pomaga jej nie tylko w widzeniu wnętrza naszego ciała, ale także w uzdrawiania wszystkich jego narządów.

Dość długo nie łączyliśmy obu tych terapii. Ale od dwóch lat włączyłam do terapii w hotelu „Zagroń” w Szczyrku także regenerację organizmu. Pierwsze poprosiły nas o to osoby, których dzieci stały się ofiarami szczepionek. Takich ofiar jest niestety bardzo dużo… Czytaj dalej

Jedz z miłością do siebie

vegetables-752153_1920 basketJedzenie, to coś więcej niż tylko spożywanie posiłków – to trochę tak, jak podlewanie kwiatów w ogródku. Ze względu na przynależność do różnych gatunków, trzeba dostosować się do zróżnicowanych wymogów w zakresie pielęgnacji oraz uwzględnić rodzaj odpowiedniej gleby. Dbając o rośliny, śledzę ich rozwój, podziwiam piękno i czuję się szczęśliwa.
Podobnego uczucia doświadczam, kiedy zjadam odżywczy, wzmacniający ciało i ducha posiłek. Kiedyś lubiłam słodkie potrawy mączne, nabiał i słodycze. Przyczyną była depresja, a skutkiem alergia. Czytaj dalej

Dar lekarzy tybetańskich

10 przykazań gimnastyki w łóżku – „zadziwiających i cudownych”
Nie wiem kto i kiedy ofiarował mi owe „zadziwiające i cudowne” ćwiczenia (cudzysłów użyto w oryginale). Natknęłam się na nie podczas porządkowania moich papierów. Postanowiłam je wypróbować. Po dwóch miesiącach ćwiczeń stwierdziłam, że istotnie są cudowne. Podobnie orzekli uczestnicy „szamańskich śród”, którym te ćwiczenia zademonstrowałam. Orzekli, że faktycznie działają odmładzająco.

Czytaj dalej

Jerzy Zięba w Dzień Dobry TVN

Coś zaczyna się w końcu dziać. Trzymamy kciuki za to, aby więcej było takich wywiadów i oby były dłuższe.

Po pierwszym materiale wyemitowanym w TVN (niezbyt obiektywnym) czas na nowy wywiad z Panem Jerzym Ziębą (materiał Dzień Dobry TVN).

Zapraszamy do oglądania!

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/naturoterapia-znachorstwo-czy-alternatywna-metoda-leczenia,203557.html

Recepta na dobry dzień

woman-591576_1280U progu dnia najważniejsze jest to, aby twoje myśli były radosne i ufne. Jeśli codziennie rano uśmiechniesz się do swoich najbliższych, powiesz im coś miłego, jeśli przy porannej toalecie popatrzysz z aprobatą na własną twarz w lustrze i do siebie też się uśmiechniesz, zanucisz ulubioną melodię, zapewnisz sobie dobry dzień.

Możesz tę pewność wzmocnić afirmacją, powtarzaną codziennie w myślach lub półgłosem, tuż po przebudzeniu:

Witaj nowy dniu. Jesteś dla mnie i dla wszystkich ludzi najszczęśliwszym dniem, bo na to zasługujemy.

Mam wszystko, co potrzeba do szczęścia — zdrowe ciało, sprawny umysł, kochaną i zdrową rodzinę.

Mam w sobie wiele miłości, którą chciałabym dawać i otrzymywać. Mam w sobie moc tworzenia. Jestem wspaniałym człowiekiem.

Czytaj dalej

Olej kokosowy – gwarancja zdrowia

coconut-1123738_1920Słyszymy coraz częściej, że największą plagą zachodniego świata nie są bynajmniej nowotwory, choroby serca, cukrzyca, ale otyłość! Ona to zresztą, a mówiąc ściśle wadliwe odżywianie, leży u podstaw większości tych chorób. To dlatego chiński lekarz, zanim przepisze choremu leki (przeważnie ziołowe), moksę lub akupunkturę, najpierw proponuje zmianę sposobu żywienia, dokładnie wyjaśniając jego zasady.

Cóż takiego złego znalazło w diecie zachodniego świata, zwłaszcza w amerykańskiej, że ludzie zaczęli niepokojąco przybierać na wadze? Odpowiedź na to pytanie jest już doskonale znana. Pomijając rosnące uzależnienie od słodyczy (przede wszystkim wskutek nachalnej reklamy), wina za całe zło spoczywa na zmianie rodzaju tłuszczów, które spożywamy na co dzień. Przez długi czas wbijano nam w głowy, że najzdrowszym tłuszczem są oleje roślinne, zwłaszcza sojowy, kukurydziany, rzepakowy, z pestek winogron itd., nie wspominając nawet o oliwie z oliwek, która miała być panaceum na wszystkie dolegliwości. Słowian, tradycyjnie gustujących w smalcu wieprzowym, zniechęcano do niego tak skutecznie, że amatorzy smalczyku ze skwarkami wstydzili się przyznać, że w nim gustują.

Czytaj dalej

Co nam daje oczyszczenie wątroby

Co nam daje oczyszczenie wątroby

hydroponic-1245639

Przede wszystkim uwalnia wątrobę od złogów cholesterolowych, które w najlepszym razie utrudniają, a w skrajnym uniemożliwiają jej prawidłowe funkcjonowanie. Likwiduje bóle głowy, niestrawność, poprawia wzrok, odchudza ludzi z nadwagą, Zanieczyszczona wątroba powoduje kłopoty z nerkami, a także stawami, gdyż ten filtr zdrowia, jak się często określa wątrobę, nie dając sobie rady z oczyszczaniem krwi z toksyn, kieruje je do pustych miejsc w organizmie – czyli do stawów biodrowych i kolanowych. To dlatego po oczyszczaniu m.in. znikają bóle lędźwiowe.

W dwa dni po oczyszczaniu każdy nasz kuracjusz zauważa, że ten zabieg nie tylko wydatnie poprawia samopoczucie (wątroba przechowuje wszystkie nasze gniewy, złości, nienawiści i wszelkie szkodliwe emocje, dlatego bywa nazywana „gniewnym narządem”), ale także wygląd. Osobiście uważam, że oczyszczanie wątroby to najlepsza ze znanych mi terapii odmładzających.

Czytaj dalej